بیرجند
در هر 3 روز یک واحد صنعتی به علت عدم رعایت موارد ایمنی طعمه حریق میگردد، آیا برای مقابله با حریق اقدامی انجام داده اید؟

ظرفیت های بخش صنعت خراسان جنوبی معرفی شود

ظرفیت های بخش صنعت خراسان جنوبی معرفی شود
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 


قابلیت ها و ظرفیت های بخش صنعت خراسان جنوبی به سرمایه گذاران معرفی شود.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی ، روز گذشته مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان از تحریریه «خراسان جنوبی» بازدید و با خبرنگاران این مجموعه دیدار کرد.

 

مهندس «جرجانی» در این دیدار با بیان این که تا کنون روزنامه «خراسان جنوبی» در حوزه صنعت اطلاع رسانی خوبی انجام داده است گفت : این روزنامه تا کنون اخبار مثبت و تیترهای با ارزشی برای معرفی صنعت استان به دیگر نقاط کشور استفاده کرده است و می طلبد تا باز هم مثل گذشته در این راستا فعالیت داشته باشد.

 

وی با اشاره به برگزاری یک تور صنعتی برای دانش آموزان به شهرک صنعتی بیرجند ، ادامه داد: روز چهارشنبه جمعی از دانش آموزان مرکز استان را برای بازدید از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی بیرجند بردیم تا از نزدیک با نحوه تولید محصولاتی که مصرف می کنند آشنا شوند چرا که زمانی که مردم بدانند در استان چه تولیداتی داریم دیگر حاضر به مصرف تولیدات خارجی نخواهند شد.

 

شورای اطلاع رسانی

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان با بیان این که از ابتدای سال جاری 6 جلسه شورای اطلاع رسانی این شرکت برگزار شده است، عنوان کرد : در این شورا برخی از اصحاب رسانه عضو بوده و راهکارهای معرفی قابلیت ها و پتانسیل های استان بررسی و برای آن تصمیم گیری می شود که از این رو از این به بعد سرپرست روزنامه خراسان جنوبی هم طبق حکمی یکی از اعضای اصلی این شورا حضور خواهد یافت.

 

مهندس «جرجانی» گفت : خراسان جنوبی از نظر آبی در محدودیت قرار دارد و از طرفی توسعه صنعت در این استان یک اولویت به شمار می رود پس باید رسانه های استان هم در این جهت همکاری لازم را داشته باشند تا بتوان سرمایه گذاران جدیدی را برای استان جذب کرد.

 

ذخایر منحصر به فرد معدنی استان

 

وی به برخی از قابلیت های استان هم اشاره کرد و افزود: 80 درصد منیزیت کشور در این استان واقع شده و از نظر ذخایر خاک بنتونیت و معادن بازالت بهترین کیفیت را در دنیا دارد اما تا کنون به دلیل این که به خوبی معرفی نشده است از آن به درستی استفاده نشده طوری که بازالت استان را تنها در جدول گذاری معابر استفاده کرده ایم در حالی که در بسیاری از دیگر کشورها از بازالت در صنایع هواپیماسازی ، خودروسازی ، تولید الیاف سنگین و صنعت ساختمان استفاده می شود.

 

طرح مشکلات

 

سرپرست روزنامه «خراسان جنوبی» هم در این دیدار با تاکید بر حمایت و همکاری چند جانبه بین رسانه ها و دستگاه های اجرایی استان گفت : خبرنگاران این مجموعه تا کنون سعی بر معرفی ظرفیت های موجود استان داشته اند و از این به بعد هم تلاش خواهند کرد تا در این جهت تعامل بیشتری داشته باشند.

 

«فرهادیان» با بیان این که باید همیشه مشکلات را طرح کرده و برای آن راهکار ارائه داد افزود : حوزه صنعت در این استان اهمیت بالایی دارد و باید کاری کرد که داشته های استان به گونه ای مطرح شود که در حد ملی مطرح و مشکلات آن رفع شود.


تعداد بازدید : 565
زمان انتشار : 1396/05/20

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


7 + 16 =
   
   


Power by : RAAKCMS