بیرجند
در هر 3 روز یک واحد صنعتی به علت عدم رعایت موارد ایمنی طعمه حریق میگردد، آیا برای مقابله با حریق اقدامی انجام داده اید؟

احیای 30 واحد تولیدی در خراسان جنوبی

احیای 30 واحد تولیدی در خراسان جنوبی


مدیرعامل شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی یکی از اتفاقات خوب در حوزه صنعت را اجرای طرح رونق واحدهای تولیدی دانست و گفت: سال گذشته ۳۰ واحدصنعتی کوچک و بزرگ تعطیل شده در استان با تسهیلات رونق به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی ، عباس جرجانی در دیدار مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی با نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی به‌مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک اظهار داشت: صنایع کوچک با توجه به اشتغالزایی و کارآفرینی نقش اساسی در صنعت دارد به گونه‌ای که 95 درصد صنایع در استان را صنایع کوچک زیر 50 نفر تشکیل می‌دهند.


وی با اشاره به اینکه 55 درصد اشتغال استان دست صنایع کوچک و واحدهای خرد است افزود: 21 واحد شهرک صنعتی در استان خراسان جنوبی وجود دارد که اکثر واحدها از زیرساخت‌های اولیه آب و برق برخوردار بوده و در نواحی که گاز وجود دارد سعی شده انقال گاز به این شهرک‌ها صورت پذیرد.


جرجانی بیان کرد: اتفاق خوبی که امسال در شرکت شهرک‌های صنعتی رخ داد این است که به سمت واگذاری زمین حرکت نکرده‌ایم بلکه از واحدهای که به دلیلی مشکلات و بدهی بانکی تعطیل و به مالکیت بانک‌ها درآمده‌اند با هدایت سرمایه‌گذاران جدید یا تغییر محصول آن واگذر شده است  و به چرخه تولید بازگشته‌اند که تعدادی از این واحدهای در هفته  افتتاح خواهند شد.


 وی افزود: در زمینه آموزش شرکت شهرک‌های صنعتی برای  172 واحد تولیدی و پرسنل و مدیران آن کلاس بازاریابی و فروش برگزار کرده است. این شرکت در راستای حمایت از صنعت اقدام به برگزاری تورهای صنعتی در داخل و خارج استان و به استانهای صنعتی بزرگ کشور کرده است.

 

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان هم در این دیدار گفت : از ابتدای امسال در زمینه حمایت از واحدهای تولیدی در حوزه مالیات، تامین اجتماعی و مشکلات بانکی با تشکیل دبیرخانه کارگروه تسهیل با تک تک واحدهای تولیدی تفاهم‌نامه تنظیم شده است.

 

شهرکی تصریح کرد: حدود 57 واحدهای تولیدی از ابتدای امسال برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند که 43 واحد در مرحله بررسی بانکی هستند.

 

وی با شاره به اینکه 8 معدن جدید با 2 میلیون تن ذخیره در طبس، نهبندان و بشرویه آغاز به کار کرده‌اند بیان کرد: از ابتدای امسال 8 واحد تعطیل شده با تغییر مالکیت یا سرمایه‌گذار جدید به چرخه اشتغال استان بازگشته است.

 

وی افزود: هدف گذاری ما این است که حداقل تا پایان سال 50 واحد جدید به چرخه تولید استان اضافه و از تعطیلی واحدهای موجود نیز جلوگیری شود.


تعداد بازدید : 435
زمان انتشار : 1396/05/20

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


7 + 17 =
   
   


Power by : RAAKCMS