بیرجند
در هر 3 روز یک واحد صنعتی به علت عدم رعایت موارد ایمنی طعمه حریق میگردد، آیا برای مقابله با حریق اقدامی انجام داده اید؟

تعیین تکلیف 2 هکتار از اراضی صنعتی استان

تعیین تکلیف 2 هکتار از اراضی صنعتی استان 2 هکتار از زمین های صنعتی بلاتکلیف استان پس گرفته شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی ، مدیر حقوقی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی از تعیین تکلیف و بازستانی 2 هکتار از اراضی این شرکت از سرمایه گذاران منفعل از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت : در گذشته برخی زمین های نواحی و شهرک های صنعتی استان به سرمایه گذاران واگذار شد که تعدادی از آن ها با وجود گذشت زمان هنوز به تعهدات خود برای راه اندازی واحد تولیدی عمل نکرده اند که این زمین ها پس از بررسی در جلسه کمیته حقوقی استان از سرمایه گذار پس گرفته شد.


مهندس «افخمی» افزود : این زمین ها در گذشته به قیمت های کمی به سرمایه گذاران واگذار شده بود و پس از تعیین تکلیف به سرمایه گذاران جدید واگذار خواهد شد.


به گفته وی زمین های تحویل گرفته شده در شهرک های صنعتی نهبندان ، قاین و بیرجند است.


مدیر حقوقی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی تاکید کرد : هر ساله 2 تا3 مرتبه جلسه کمیته حقوقی این شرکت برگزار و در آن برای قراردادهای بلاتکلیف تصمیم گیری می شود .


«افخمی» اضافه کرد: از ابتدای سال جاری همچنین 60 اظهارنامه در زمینه های تعیین تکلیف بدهی ، مالیاتی ، بیمه ای و تحقق تعهدات برای واحدهای صنعتی استان ارسال شد که بیشتر این اظهارنامه ها وصول شده است.

 

مهندس افخمی با اشاره به وظایف این اداره در حوزه حقوقی گفت : امور حقوقی این شرکت نقش موثر و بنیادین در تعیین تکلیف قراردادهای راکد و افزایش منابع شرکت دارد که ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری نقش این اداره را پررنگ تر کرده است.

 

وی اضافه کرد : اداره امور حقوقی شرکت شهرک های صنعتی استان در راستای تحقق این اهداف یک سری وظایف از جمله سیاست گذاری حقوقی ، هدایت و مشاوره حقوقی ، نظارت حقوقی و همچنین طرح دعاوی ، دفاع از حقوق شرکت شهرک های صنعتی استان ، تنظیم لوایح و بررسی قراردادهای منعقد شده میان این شرکت و طرفین و یا دستگاه های اجرایی استان ، حمایت قضایی از پرسنل ، مستند سازی اموال غیر منقول و ... را دارد.

 

مدیر حقوقی شرکت شهرک های صنعتی استان عنوان کرد : علاوه بر این ، در حل اختلافات واحدهای صنعتی استان ، مستندسازی اراضی برای تامین زیرساخت ها و توسعه نواحی و شهرک های صنعتی استان ، تفکیک اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی ، اخذ اسناد تفکیکی و ... نیز این اداره نقش موثری را ایفا می کند.

 

 
تعداد بازدید : 428
زمان انتشار : 1396/05/24

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


9 + 18 =
   
   


Power by : RAAKCMS