بیرجند
در هر 3 روز یک واحد صنعتی به علت عدم رعایت موارد ایمنی طعمه حریق میگردد، آیا برای مقابله با حریق اقدامی انجام داده اید؟

تعامل با محیط زیست استان برای دفع پسماندهای صنعتی

تعامل با محیط زیست استان برای دفع پسماندهای صنعتی
 مدیر عامل شرکت شهرک  های صنعتی خراسان جنوبی در جلسه ای با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان ، موضوعات مرتبط در شهرک صنعتی بیرجند را بررسی کردند .

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی در این جلسه مقرر شد شرکت خدماتی شهرک صنعتی بیرجند نسبت به اطلاع رسانی مکانی که شهرداری جهت تخلیه نخاله های ساختمانی و پسماندهای صنعتی در نظر گرفته و همچنین نحوه حمل پسماندها توسط واحدهای تولیدی اقدام کند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی در این جلسه گفت : با تعامل ایجاد شده ، از این به بعد آزمایشات تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی بیرجند توسط آزمایشگاه های داخل استان صورت گرفته و صرفا پارامتر فلزات سنگین که تجهیزات آزمایش آن درداخل استان وجود ندارد توسط آزمایشگاه همکار انجام خواهد شد .

مهندس جرجانی خاطر نشان کرد : انجام این آزمایشات در داخل استان موجب کاهش هزینه و سرعت در انجام کار و همچنین واقعی تر بودن نتایج با توجه به بعد مسافت ضمن کمک به شرکت های داخل استان خواهد بود .

وی اظهار کرد : با توجه به مشکلات زیست محیطی به وجود آمده برای دو واحد فعال در زمینه فرآورده های لبنی در شهرک صنعتی بیرجند و هزینه بالای اتصال این واحدها به تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی ، مساعدت و موافقت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اخذ و به این واحدها اجازه نصب سیستم سپتیک داده شد تا پساب خروجی خود را به حد مجاز رسانده و از آب خروجی جهت آبیاری فضای سبز استفاده شود.

 
تعداد بازدید : 419
زمان انتشار : 1396/06/08

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


0 + 19 =
   
   


Power by : RAAKCMS