بیرجند

استاندار خراسان جنوبی: برای ایجاد اشتغال باید به دنبال مدل های مختلف بود

استاندار خراسان جنوبی: برای ایجاد اشتغال باید به دنبال مدل های مختلف بود


 

 


استاندار خراسان جنوبی بر استفاده از مدل های مختلف برای ایجاد اشتغال در استان تاکید کرد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان به همراه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی و چند تن از مدیران عامل بانک های بخش صنعت استان با استاندار خراسان جنوبی دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت صنایع و شهرک های صنعتی استان بر ضرورت جذب سرمایه گذار در شهرک های صنعتی استان تاکید کرد.

«جرجانی» افزود: در حوزه صنعت در طی سال 95 بالغ بر 230 میلیارد تومان تسهیلات رونق به 470 واحد تولیدی استان پرداخت شده است که باعث تثبیت اشتغال حدود 2000 نفر و همچنین بازگشت به چرخه تولید چند واحد تعطیل شده گردید.

وی با اشاره به ادامه طرح رونق تولید در سال جاری گفت: از ابتدای سالجاری نیز 250 واحد صنعتی و معدنی در قالب طرح رونق و بازسازی صنایع در سامانه بهین یاب ثبت نام نمودند که پس از بررسی و کارشناسی مبلغ 60 میلیارد تومان تسهیلات به تعدادی از آنان پرداخت شده است و واحدهای دیگر در حال تشکیل پرونده در بانک می باشند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی اضافه کرد: قیمت زمین در شهرک های صنعتی استان در سال جاری تغییری نکرده و قیمت زمین ها به نرخ سال 94 است که علاوه بر این برای تسهیل در سرمایه گذاری در شهرک ها تنها 5 درصد از قیمت این زمین ها از سرمایه گذار به صورت نقدی دریافت می شود و بقیه به صورت قسطی دریافت خواهد شد.

به گفته وی مشوق های دیگری هم در این راستا برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است.

استاندار خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: تمام دغدغه و تلاش ما باید برای کاهش و رفع مشکلات مردم باشد و می بایست فارغ از هرگونه مباحث و جناح سیاسی به مردم خدمت کنیم لذا باید برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری به دنبال روش ها و مدل های مختلفی بود.

«محمدمهدی مروج الشریعه» با بیان اینکه مدل سازی اجرایی و عملی کار اصلی دستگاه های اجرایی است افزود: مدل سازی پیشران های تولید و اشتغال، هنر مدیران بخش های مختلف اقتصادی است.

وی با اشاره به نقش سازمان صنایع کوچک در امر تولید و اشتغال تصریح کرد: سازمان های صنعتی و شرکت شهرک های صنعتی یکی از اصلی ترین پیشران ها برای تولید و اشتغال در استان است.

«مروج الشریعه» ضمن تاکید بر اهمیت بخش معدن در استان اظهار داشت: توجه به بخش معادن، باعث توسعه اقتصادی استان خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت جایگاه مشاغل خانگی در ایجاد اشتغال گفت: برای توسعه اشتغال باید توجه ویژه ای به مشاغل خانگی بخصوص فرش دستباف در استان صورت گیرد.

وی ادامه داد: برای رشد اقتصادی دو نگاه در کشور وجود دارد، اولین نگاه، نگاه مدیران حاکمیتی است که به موضوع توسعه اشتغال اهمیت ویژه ای داده است و نگاه دوم دیدگاه مدیران بخش های تخصصی است که باید معطوف به تغییرات بنیادی در زمینه های مختلف توسعه ای باشد.

 

 تعداد بازدید : 306
زمان انتشار : 1396/07/24

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


7 + 13 =
   
   


Power by : RAAKCMS