بیرجند

فعالیت ۸۰.۹۹ درصد واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی خراسان جنوبی

فعالیت ۸۰.۹۹ درصد واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی خراسان جنوبی

 

۸۰.۹۹ درصد از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان جنوبی فعال هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان روز گذشته جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی با حضور استاندار برگزار شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی در این جلسه گزارشی از اجرای طرح پایش مشکلات واحدهای صنعتی ارائه کرد و گفت : بر اساس نتایج به دست آمده از این طرح ۳۱۱ واحد صنعتی در استان طبق پرسش‌نامه مشغول به کار هستند که نشان می‌دهد ۸۰.۹۹  درصد واحدهای صنعتی خراسان جنوبی در حال فعالیت‌ هستند.

مهندس «جرجانی» در مورد نتایج طرح پایش در استان عنوان کرد : ۶۵۷ فرم پرسش نامه بین واحدهای تولیدی استان توزیع شد که از این تعداد ۳۸۶ مورد عودت و توسط کارشناسان استان مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: طبق پرسش نامه‌ها از تمام واحد تولیدی که در این طرح مورد پایش قرار گرفتند ۷۳ واحد راکد، ۷۵ واحد به صورت مقطعی، ۱۴۵ واحد زیر ظرفیت و ۹۲ واحد به صورت مستمر کار می‌کنند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی یادآور شد : بر اساس طرح پایش که در خراسان جنوبی اجرا شد ۳۹ درصد از واحدهای تولیدی خراسان جنوبی با کمبود سرمایه در گردش، ۲۰ درصد با کمبود سرمایه ثابت برای توسعه و ارتقا و ۱۵ درصد عدم تامین وثیقه مواجه هستند.

مهندس «جرجانی» گفت:  ۲۰۲ واحد صنعتی زیر ۵۰ درصد ظرفیت، ۸۰ واحد صنعتی بین ۵۰ تا ۷۰ درصد ظرفیت و ۲۹ واحد بالای ۷۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند .

به گفته وی کمبود نقدینگی ، تغییر الگوی مصرف و واردات کالاهای خارجی مشابه و نبود بازار فروش و ضعف در بازاریابی از جمله مهمترین مشکلات پیش روی بخش تولید استان است .

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان با بیان این مطلب که در واحدهای تولیدی استان میلی به جذب نیروی تحصیل کرده نیست، اضافه کرد : متاسفانه برخی از واحدهای تولیدی استان از تکنولوژی های روز دنیا عقب تر بوده و کمتر به کار تبلیغ و معرفی کالاها و محصولات تولیدی خود می پردازند .

به گفته «جرجانی» استهلاک و فرسوده بودن ماشین آلات ، تامین مواد اولیه و پایین بودن بهره وری نیز از دیگر مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی استان است.




تعداد بازدید : 317
زمان انتشار : 1396/07/27





نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


4 + 15 =
   
   


Power by : RAAKCMS