بیرجند

تولیدات خراسان جنوبی در سبد کالای عیدی ادارات

تولیدات خراسان جنوبی در سبد کالای عیدی ادارات


 

 سبد کالای عیدی ادارات از تولیدات واحدهای تولیدی استان تهیه می شود.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان در جلسه شورای اطلاع رسانی شرکت شهرک های صنعتی استان ، با بیان این که خراسان جنوبی تولیدات خوبی برای تامین نیاز های مردم استان دارد اظهار کرد : بر این اساس نامه ای به استانداری برای تامین کالاهای مورد نیاز ادارات استان از تولیدات صنایع داخلی استان ارسال و این نامه به تمام دستگاه های اداری استان ارسال شد که استقبال خوبی هم از این موضوع شد.

 

به گفته «جرجانی» بر این اساس مقرر شد تا اداراتی که در ایام نوروز سبدهای کالایی به کارکنان خود می دهند ، کالاهای مورد نیاز خود را به شرکت شهرک های صنعتی استان اعلام کرده تا این کالاها از واحدهای تولیدی استان تامین شود.

 

وی بر اطلاع رسانی قابلیت ها و نقاط مثبت بخش صنعت استان تاکید کرد و گفت : در جلسات قبلی این شورا مقرر شد با همکاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گزارش هایی از هر یک از واحدهای تولیدی استان تهیه و از طریق رسانه های استان اطلاع رسانی شود.

 

«جرجانی» با اشاره به انجام مطالعات و امکان سنجی ایجاد 3 خوشه صنعتی در استان افزود : خوشه صنعتی طیور استان تشکیل شده و چند سالی است که فعالیت می کند اما علاوه بر این مطالعات و امکان سنجی ایجاد خوشه صنعتی در حوزه حوله و جاجیم ، خشکبار و محصولات استراتژیک و فرش دستباف انجام و موافقت با ایجاد خوشه صنعتی حوله و جاجیم از سوی سازمان اعلام شده است.

 

مشاور رسانه ای رئیس سازمان صنایع کوچک ایران هم در این جلسه گفت : متاسفانه در ایران برای تبلیغات هزینه زیادی نمی شود در حالی که در سایر کشور ها بخش صنعت و تولیدکنندگان توجه زیادی به تبلیغات می کنند و باید از این رو کاری کرد که صاحبان صنایع را به سمت تبلیغات محیطی و تبلیغ در رسانه ها کشاند .

 

خانم «پوریامین» تاکید کرد: باید در هر یک از شهرک های صنعتی استان بیلبوردهایی برای تبلیغات واحدهای تولیدی استان ایجاد و محصولات هر یک از واحدهای موفق در آن ها درج شود.

 

مدیر روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنایع کوچک ایران هم در این جلسه به وظایف شورای اطلاع رسانی شرکت شهرک های صنعتی در استان ها اشاره کرد و گفت : بسیاری از مردم ، نخبگان ، دانشجویان و حتی مدیران از وظایف شرکت شهرک های صنعتی اطلاعی ندارند و این به دلیل رویکرد ضعیف این شرکت در اطلاع رسانی بوده است اما این شورا باید اتاق فکری صنعتی باشد که وظایف ، برنامه ها و فعالیت های این شرکت را معرفی و اطلاع رسانی کند.

 

«دیوسالار» اضافه کرد: باید دید مشکل جذب سرمایه گذار در خراسان جنوبی چیست و چرا سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان میل کمتری دارند.

وی با بیان این که در حال حاضر 793 شهرک و ناحیه صنعتی در حال بهره برداری در کشور وجود دارد اظهار کرد: این رقم در سال 92 ، 710 شهرک و ناحیه صنعتی بود و در حال حاضر 960 شهرک و ناحیه صنعتی دیگر مصوب شده که باید ایجاد شود.

 

مدیر روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنایع کوچک ایران ادامه داد: از ابتدا تا شهریور ماه سال 92 ، 2 هزار و 838 واحد کارگاهی به بخش خصوصی واگذار شد که از آن به بعد تا کنون با واگذاری 605 واحد کارگاهی دیگر این رقم به 3 هزار و 443 واحد رسید.

 

«دیوسالار» با بیان این که ایجاد 130 هزار شغل از هدف گذاری های این سازمان در سال 96 است، افزود: ایجاد شهرک های تخصصی پوشاک با همکاری بخش خصوصی و دولتی ، راه اندازی 5 شهرک صنعتی مرزی ، پرداخت هزینه های آموزش مدیران و کارشناسان واحدهای تولیدی و آموزش 160 هزار نفر تا پایان سال 96 ، برگزاری تورهای صنعتی ، پرداخت 50 درصد از هزینه های حضور تولید کنندگان در نمایشگاه ها و هزینه های کارهای تحقیقاتی ، اعطای معافیت مالیاتی در مناطق توسعه نیافته و کمتر توسعه یافته تا 13 سال ، ایجاد کمپین های تبلیغاتی و ... از جمله سیاست ها و برنامه های حمایتی این سازمان است.

 

معاون حوزه خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی هم در این جلسه به وضعیت صنعت در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در بخش صنعت خراسان جنوبی جا برای کار کردن بسیار است و نگاه رسانه های استان یک نگاه سازنده و مسئولانه است و سعی بر نشان دادن نقاط مثبت و قابلیت های استان دارند.

 

صائب با تاکید بر ایجاد امید در مردم برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان، اضافه کرد: در این راستا برنامه هایی هم در صدا و سیمای مرکز استان تهیه شده و هر هفته از تلویزیون پخش می شود.

 تعداد بازدید : 361
زمان انتشار : 1396/07/29

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


2 + 20 =
   
   


Power by : RAAKCMS