بیرجند

بررسی مشکلات بخش صنعت طبس با حضور مهندس یزدانی

بررسی مشکلات بخش صنعت طبس با حضور مهندس یزدانی

 


 


در جلسه ای با حضور دکتر یزدانی معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران مشکلات و مسایل صنعتگران طبس بررسی شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی ، معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت روز گذشته در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید طبس که با حضور نماینده مردم طبس ، سرایان بشرویه و فردوس و معاون استاندار خراسان جنوبی برگزار شد با تاکید بر رفع موانع تولید و مشکلات صنعت گران گفت : تمام خواسته های فعالان صنعتی و تولید کنندگان طبس پیگیری خواهد شد.

 

دکتر یزدانی اضافه کرد: معدن یکی از اولویت های اصلی خراسان جنوبی و طبس است و از طریق توسعه معادن می توان به رشد اقتصادی در استان رسید که باید با همکاری همه سرمایه گذاران و مدیران استانی توسعه یابد.

 

وی با بیان این که اولویت اصلی کشور تولید و اشتغال است اظهار کرد: باید همه مدیران استان در این جهت حرکت کنند و با ریسک پذیری اقدامات لازم را برای احیای قابلیت های صنعت و معدن استان فراهم کنند.

 

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه عنوان کرد : با همه ظرفیت ها و قابلیت های معدن و صنایع استان آشنا هستم و امسال 160 هزار نفر از فعالان شهرک های صنعتی از برنامه های آموزشی این سازمان بهره مند خواهند شد.

 

دکتر یزدانی تصریح کرد: 50 درصد از هزینه های مربوط به این آموزش ها را پرداخت می کنیم .

 

وی تاکید کرد : اگر خوشه های صنعتی استان در قالب کنسرسیوم برای شرکت در نمایشگاه های خارجی اعلام آمادگی کنند همه هزینه های مورد نظر پرداخت خواهد شد.

 

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان این که ایجاد زیرساخت از وظایف ماست گفت : همه اختیارات این سازمان به استان ها تفویض شده است .

 

دکتر یزدانی تاکید کرد: یکشنبه آینده با تمام دستگاه ها و سازمان های مربوطه برای کمک به رفع مشکلات صنعتگران استان مکاتبه خواهیم کرد و برای اقدام عملی همه موارد را در تهران پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت : اگر صنعتگران و سرمایه گذاران واحد خود را در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسانند از تشویق های مورد نظر می توانند استفاده کنند .

 

سرفرازی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی هم در این جلسه با تاکید بر این که باید مردم استان بهره برداری از ظرفیت های صنعت و معدن استان را در زندگی خود به خوبی احساس کنند گفت : با همراهی مسئولان و نمایندگان مجلس می توان بخشی از مشکلات پیش رو را برطرف کرد.

 

نماینده مردم طبس فردوس سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با تاکید بر رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان گفت : حدود 7 تا 10 واحد تولیدی در طبس وجود دارد که باید مشکلات اصلی آن ها رفع و یا نوع تولید آن ها تغییر کند .

 

به گفته دکتر امیرحسنخانی حدود 4 میلیارد تومان برای تامین زیرساخت های شهرک های صنعتی استان در نظر گرفته شده است و باید استان هم در این زمینه کمک کند.

 

گفتنی است در این جلسه تعدادی از فعالان بخش صنعت و معدن مشکلات پیش روی تولید خود را مطرح کرده و خواستار رفع آن ها شدند.

 

 
تعداد بازدید : 410
زمان انتشار : 1396/08/17

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


8 + 20 =
   
   


Power by : RAAKCMS