بیرجند

معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی : صنایع خراسان جنوبی نیاز به حمایت بیشتری دارد

معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی : صنایع خراسان جنوبی نیاز به حمایت بیشتری داردمدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی  ایران گفت : صنایع خراسان جنوبی نیاز به حمایت بیشتری نسبت به سایر استان ها دارد.


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی ، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان جنوبی با بیان این که صنایع خراسان جنوبی نسبت به سایر استان ها نیاز به حمایت بیشتری دارند, گفت : در دو روزی که در استان بودیم از نواحی وشهرک های صنعتی طبس ، بشرویه، فردوس ، سرایان وآیسک بازدید کردیم و وامیدواریم که تصمیمات گرفته شده در این سفر در حداقل زمان ممکن تحرک را در این نواحی وشهرک های صنعتی به وجود آورد.


دکتر یزدانی تاکید کرد : باید آن دسته از واحد های راکد استان هم که بازار فروش دارند بازسازی شوند و بانک ها هم باید با نگاه مثبت به بنگاه هایی که بازار فروش دارند همراهی کنند.

 

وی افزود : همچنین براساس مصوبه هیئت دولت بانک ها باید ضمانت نامه ها را برای اعطای تسهیلات بپذیرند .


وی تاکید کرد در خراسان جنوبی با تشخیص استاندار و هیئت مدیره مربوط هر تصمیمی که در زمینه سرمایه گذاران گرفته شود را می پذیریم.


در این جلسه استاندار با اعلام این که کمیته 5 نفره تکلیف واحدهای غیر فعال ونیمه فعال را مشخص می کند، گفت: بانک های استان باید با بهره گیری از همه توان خود در حمایت از تولید کنندگان استان اقدام کنند.


مروج الشریعه گفت : براساس تفاهم نامه ای که بین دستگاه های مربوط منعقد می شود باید مشوق های سرمایه گذاری در خراسان جنوبی برای سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری دارند مشخص شود.


وی بیان کرد: در سال های بین 90 تا 95 برای توسعه استان 24 ونیم میلیارد تومان مصوب شده است اما در سال 96 این مبلغ به 30 میلیارد تومان رسیده است .


دکتر امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستان های طبس , فردوس ، بشرویه وسرایان در مجلس هم با اشاره به این که در سفر معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت به استان تصمیم های خیلی خوبی گرفته شد و باید تلاش کنیم تا نگاه مسئولان به استان با حضور میدانی آنها در خراسان جنوبی تغییر کند.

 

 

 
تعداد بازدید : 402
زمان انتشار : 1396/08/17

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


3 + 16 =
   
   


Power by : RAAKCMS