بیرجند

کاهش 50 درصدی مصرف برق در شرکت شهرک های صنعتی استان

کاهش 50 درصدی مصرف برق در شرکت شهرک های صنعتی استان

 


 


مصرف برق در شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی حدود 50 درصد کاهش یافت.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی از ابلاغ طرحی به وزارت خانه ها و سازمان ها خبر داد که طی اجرای این طرح مصرف حامل های انرژی در دستگاه های اجرایی کاهش می یابد که این طرح در شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی تا حد قابل توجهی مصرف انرژی برق را کاهش داده است.

 

مهندس جرجانی اضافه کرد: در مرحله اول اجرای این طرح قرار شد که مصرف آب و گاز کاهش یابد و در مرحله دوم نیز مقرر شد برای صرفه جویی در برق لامپ های ادارات با لامپ های کم مصرف و فوق کم مصرف تعویض گردد ، لامپ هایی که به لامپ های  msd معروف است و تمام لامپ های شرکت شهرک های صنعتی استان تعویض شده.

 

وی ادامه داد : در شهرک صنعتی بیرجند یک واحد صنعتی وجود دارد که لامپ های فوق کم مصرف تولید کرده و علاوه بر این که 20 نوع لامپ فوق کم مصرف تولید می کند در تولید این گونه لامپ ها در شرق و جنوب شرق کشور بی نظیر بوده و نمونه ای ندارد و تمام لامپ های مورد نیاز از تولیدات این کارخانه استفاده شد.

 

به گفته وی تولیدات این کارخانه فاقد اشعه یو وی بوده و نسبت به سایر لامپ های موجود در بازار مصرف انرژی کمتری دارد.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی اظهار کرد: مصرف ساختمان شرکت شهرک های صنعتی استان در زمینه برق در یک دوره در سال 95 و قبل از آن به  2 هزار و 520 کیلو وات ساعت رسید که در این میزان مصرف در همان دوره مشابه سال 96 با توجه به این که یک طبقه به طبقات اداره اضافه شده است باز هم این میزان مصرف برق به هزار و 860 کیلو وات ساعت کاهش یافت.

 

مهندس جرجانی تصریح کرد: در این مدت هیچ لامپی نسوخته و تعمیراتی انجام نشده است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر کشورهایی همچون تاجیکستان ، عراق و ازبکستان به دنبال کاهش مصرف برق خود بوده و برای این کار محصولات این کارخانه را خریداری و از آن ها استفاده می کنند.

 

گفتنی است شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی با استفاده از این نوع لامپ ها توانسته چیزی حدود 50 درصد مصرف انرژی برق خود را کاهش دهد.

 

 

 
تعداد بازدید : 490
زمان انتشار : 1396/10/24

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


8 + 10 =
   
   


Power by : RAAKCMS