بیرجند

غرس 500 درخت در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان جنوبی

غرس 500 درخت در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان جنوبی
مدیرعامل شرکت شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان جنوبی از غرس 500 نهال درخت در شهرک ها و نواحی صنعتی استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی ، روز گذشته طی مراسمی نمادین با حضور سرکار خانم نفیسه نخعی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و جمعی از مسئولان حوزه صنعت استان 30 اصل نهال در شهرک صنعتی بیرجند غرس شد.


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان در حاشیه مراسم کاشت نهال در شهرک صنعتی بیرجند ، گفت: هم اکنون 62 هکتار فضای سبز در شهرک ها و نواحی صنعتی استان وجود دارد که با اقدامات انجام شده برای توسعه فضای سبز و درخت کاری در یک سال گذشته چهار هکتار به فضای سبز شهرک ها و نواحی صنعتی استان اضافه شده است.


مهندس «جرجانی» اضافه کرد: در این روز 30 نهال به صورت نمادین در بولوارهای شهرک صنعتی بیرجند و 500 نهال هم در تمام شهرک ها و نواحی صنعتی استان به مناسبت روز درخت کاری غرس شد.


وی با بیان این که ایجاد فضای سبز در شهرک ها و نواحی صنعتی استان موجب ایجاد هوایی پاک و از طرفی کاهش هزینه های محیطی می شود، افزود: این نهال ها از انواع کاج سوزنی، اقاقیا، سرو و زبان گنجشک است که جایگزین نهال های خشک شده می شوند.


به گفته مهندس «جرجانی» همچنین در این روز یک تور دانش آموزی 30 نفره از دانش آموزان دختر دوره دبیرستان ، از چند واحد تولیدی فعال در شهرک صنعتی بازدید کرده و با نحوه تولید در این کارخانه ها آشنا شدند.

گفتنی است این تور دانش آموزی در مراسم درخت کاری شهرک صنعتی بیرجند نیز شرکت کرده و چندین نهال غرس کردند.

 
تعداد بازدید : 449
زمان انتشار : 1396/12/19

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


7 + 15 =
   
   


Power by : RAAKCMS