بیرجند

لزوم تلاش و همت در سال حمایت از کالای ایرانی در جهت توسعه خراسان جنوبی

لزوم تلاش و همت در سال حمایت از کالای ایرانی در جهت توسعه خراسان جنوبی

 

 


 

 


در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی از سوی معظم له نام گذاری شده است لازم و ضروری است که همه تولیدکنندگان، سرمایه گزاران و فعالان اقتصادی و همچنین مسئولان و کارشناسان حوزه صنعت و تولید در خراسان جنوبی در جهت توسعه و رونق تولید در استان قدم برداشته و بیش از پیش تلاش کنند.


مهندس جرجانی ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی با اشاره به فرا رسیدن بهار طبیعت و نام گذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری به این نکته تاکید کرد که در سال جدید باید همه واحدهای تولیدی ، تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران استان سعی بر این داشته باشند تا حرکت سوق الجیشی رونق صنعت خراسان جنوبی را پرسرعت تر کنند.


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی، در سال گذشته كه به نام اقتصاد مقاومتي، تولید واشتغال نامگذاري شده بود گام‌هاي مؤثري براي كيفي سازي و  تكميل  زيرساخت ها در شهرك ها و نواحي صنعتي استان ، ارتقاي خدمات به واحدهاي صنعتي مستقر، رفع  مشكلات صنعتگران و فعالان صنعتی و حمایت بیشتر از سرمایه گذاران در قالب اعطای مشوق های سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی کم تقاضا محور برداشته شد که نتیجه مطلوبی نیز داشته است.


اميدوارم اين حركت‌ها در سال جديد نيز با عزم جدی صنعتگران و تولیدکنندگان و همچنین هم افزایی و حضور موثر فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران تداوم و نتيجه اين اقدامات در سال جاري به منسه ظهور برسد

.

عرضه محصولات و مشکلات مربوط به بازاریابی به عنوان یکی از حلقه های مفقوده زنجیره ارزش صنایع کوچک در کشور محسوب می شود، یکی از راه های رفع این مشکل شکل گیری فرهنگ عمومی در راستای استفاده از کالاهای تولید داخل است.


مردم، مسئولان و  فعالان اقتصادی در حمایت از تولید ملی وظایفی را بر عهده دارند و زمانی که استفاده از تولیدات داخلی وارد فرهنگ عمومی شود قطعا شاهد تقویت برندهای ایرانی و رونق فضای کسب کار نیزخواهیم بود.


در این سال لازم است مأموريت شركت شهرك هاي صنعتي خراسان جنوبی  و چشم‌انداز آن با توجه به سياست هاي  دولت تدبير و اميد و راهبردهاي وزارت صنعت ،معدن و تجارت و سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران براي تحقق منويات معظم له عملياتي شود، كه در اين مسير با تعامل و همكاري با  دستگاه هاي اجرايي مرتبط و هم‌افزايي با  اين مجموعه‌ها علاوه بر تسريع در روند تحولات اساسي در تكميل زيرساخت‌هاي موجود ، براي ارائه خدمات بيشتر  به صنعتگران محترم نيز اقدامات مناسبي انجام شود از اين رو امسال  سالي مهم و ارزشمند برايمان  خواهد بود و بدين جهت ، باید تمام تلاش خود را برای تحقق نقش شركت شهرک های صنعتی در ارتقای کمی و کیفی توليد محصولات و کالای داخلی بکار ببندیم و با توسعه زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری در شهرك ها و نواحي صنعتي ، پیشرفت و تعالی بیش از گذشته را به دست آوریم .


بدون ترديد در راه تولید، شهرك هاي صنعتي به عنوان مهمترين زير ساخت توليد کالای ایرانی نقشي مهم برعهده دارند و در استان خراسان جنوبی هم با فراهم بودن زيرساخت ها در 21 شهرک و ناحيه صنعتي در حال واگذاري ، بستر هاي لازم براي تحقق اين امر مهم فراهم شده است.


 
فرصت را مغتنم می دانم تا از تلاش‌ها و زحمات همه همكاران و نیز صنعتگران و سرمایه گذاران محترم به عنوان جهادگران عرصه تولید و صنعت  تشكر و قدرداني ‌نمايم. اميدوارم در سايه همدلي، همفكري و همكاري بيشتر شما عزيزان روز به روز شاهد موفقيت بيشتر در عرصه صنعت  و سربلندي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران باشيم

. 

تعداد بازدید : 272
زمان انتشار : 1397/01/27

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


9 + 15 =
   
   


Power by : RAAKCMS