بیرجند
در هر 3 روز یک واحد صنعتی به علت عدم رعایت موارد ایمنی طعمه حریق میگردد، آیا برای مقابله با حریق اقدامی انجام داده اید؟

دکتر مقیسه خبر داد: سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری به 110 میلیارد تومان رسید

دکتر مقیسه خبر داد: سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری به 110 میلیارد تومان رسید


مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک کشور به همراه جمعی از مسئولان استانی با سرپرست معاونت اقتصادی استانداری خراسان جنوبی هم دیدار و گفت و گو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان ، دکتر «مقیسه» در این دیدار گفت: این صندوق از سال 83 فعالیت خود را آغاز و در سال 86 اولین ضمانت نامه را صادر کرد و در زمان تاسیس سرمایه اولیه این صندوق 35 میلیارد تومان بود که بعدها به 70 میلیارد تومان افزایش یافته و از آن زمان تا کنون هم سرمایه آن به 110 میلیارد تومان رسیده است که بر این اساس می تواند تنها تا هفت برابر سرمایه خود را ضمانت نامه صادر کند و اگر بیشتر شود مشکل ساز خواهد شد.

 

وی با بیان این که هم اکنون چند نوع ضمانت نامه دیگر هم در این صندوق صادر می شود، افزود: ضمانت نامه پیمانکاری و ضمانت نامه اعتبار خرید مواد اولیه از جمله این ها است که سرمایه گذاران خراسان جنوبی هم می توانند از آن بهره مند شوند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان هم در این دیدار  با بیان این که کار صدور ضمانت نامه در استان از طریق شرکت شهرک های صنعتی استان انجام می شود، گفت: تا کنون 9 ضمانت نامه برای واحدهای صنعتی استان صادر شده است و از این تعداد تنها 2 مورد مشکل در بازپرداخت داشتند که با پیگیری ها این موارد هم رفع شد.

 

مهندس جرجانی تاکید کرد: تا کنون مشکل خاصی در بازپرداخت تسهیلات در استان وجود نداشته است.

 

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری خراسان جنوبی هم در این دیدار تاکید کرد: باید در مرکز کشور به استان های کمتر توسعه یافته توجه خوبی شود و باید سرعت توسعه این استان ها به گونه ای باشد که بتوانند به یک گفتمان درست برسند و کارهای مقطعی هر چند بی تاثیر نیست اما نمی تواند استان را متحول کند.

 

«حسینی» به خشکسالی های پی در پی در این استان اشاره و اضافه کرد: اراده جدی باید برای کمک به توسعه این استان به وجود آید و به مسایلی همچون سرمایه گذاری ها توجه جدی تر و با ضابطه ای بشود چرا که اگر این مسایل جدی گرفته نشود منجر به رشد سریع روند مهاجرت در استان خواهد شد.

 

وی همچنین خواستار رفع مسایل و مشکلات پیش روی ضمانت سرمایه گذاران در زمینه های ضامن ، وثیقه و ... شد.

 
تعداد بازدید : 447
زمان انتشار : 1396/12/05

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟


5 + 15 =
   
   


Power by : RAAKCMS